Czy warto kupować tanie rolki?

Wakacje to szczyt sezonu dla osób jeżdżących na rolkach. Sprzęt ten – jak zresztą każdy sprzęt sportowy – dość szybko się zużywa, i regularnie jeżdżące osoby są zmuszone zmieniać rolki co 2, maksymalnie 3 sezony. Czy w takim razie nie warto, zamiast wydawać kilkaset złotych za markowy sprzęt kupić rolki za 200-250 złotych i cieszyć się jazdą mniejszym kosztem?Odpowiedź na postawione pytanie nie jest łatwa. W dużej mierze to, czy warto kupić dane rolki, determinuje zarówno nasz styl jazdy jak i budowa naszego ciała (waga!!!).

Tanie rolki – za i przeciw

Największym „za” tanich rolek jest oczywiście ich cena. Na porównywarkach cenowych – np Ceneo znajdziemy rolki za cenę nawet 80-90 złotych. Jednak sprzęt w tej cenie bardzo rzadko oferuje rozsądną jakość. Ile trzeba wydać na rolki, które się sprawdzą w dłuższym okresie? O to zapytaliśmy Krzyśka, właściciela sklepu Snow4Life z Katowic, w którego ofercie znajdują się między innymi tanie rolki.

Spośród tanich rolek należy odrzucić jako „nieistniejące” rolki kosztujące poniżej 110-120 złotych, chyba że mówimy o rolkach juniorskich czy przeznaczonych dla lekkich osób. Dorosła osoba, ważąca 60-70-80 kilogramów powinna rozpocząć poszukiwania od rolek z zakresu cenowego 150 – 250 złotych. W tej cenie otrzymamy już przyzwoitej jakości but i aluminiową, niewyginającą się na boki płozę. Spośród rolek którymi handlujemy, nie spotkaliśmy się jeszcze z reklamacjami czy niezadowoleniem Klientów którzy kupili u nas rolki z oferty firmy Raven (szczególnie dobrze sprzedają nam się kobiece modele). Fajną rolką jest też np. Screw Element, który w cenie niecałcych 260 zł ma solidnego, sztywnego buta, aluminiową płozę i  – przede wszystkim – nawet regularnie użytkowany na dłuższych dystansach nie obciera.

Na tanie rolki nie powinny jednak patrzeć osoby nastawione na wyniki – zarówno w temacie jazdy agresywnej jak i uczestniczących w maratonach rolkarskich. Najtańsza przyzwoita rolka do jazdy szybkiej z oferty firmy Tempish kosztuje prawie tysiąc złotych.

Na co zwracać uwagę przy wyborze rolek?

Podstawą jest dobre dopasowanie buta. W obecnych czasach większość producentów oferuje buty z regulowaną długością wkładki – najczęściej w zakresie 3 rozmiarów  – co z jednej strony, w przypadku kupna rolek dzieciom wydłuża czas faktycznego wykorzystania takich rolek, jednak z drugiej strony czasami dopasowanie rolki staje się uciążliwe – bo but „nie leży”. Na szczęście sklepy internetowe obecnie oferują 14-dniowy okres na zwrot towaru bez podania przyczyn.

Artykuł powstał przy współracy ze sklepem Snow4Life. Odwiedzając Katowice nie zapomnijcie wpaść do nich przymierzyć rolki, czy inny sklep sportowy. Pełna oferta znajduje się tutaj: http://sklep.snow4life.pl/category/rolki

Leave a Comment