router lte wifi

Zakup routera LTE do domu czy biura często wiąże się z wysokimi kosztami. Na szczęście jest prosty sposób, pozwalający na radykalne obniżenie kosztów takiego zakupu. Jest tak prosty, że aż dziwne, że mój wpis jest jednym z pierwszych, o ile nie pierwszym, w polskim Internecie mówiącym o tak banalnym sposobie na oszczędzenie setek złotych na zakupie Routera LTE do domu o wysokiej kategorii.

Jak oszczędzić na zakupie routera LTE?

Pierwszym, najbardziej logicznym sposobem, jest przeszukiwanie Internetu w poszukiwaniu okazji. Takie można znaleźć czasem na Amazon, czasem na Ceneo, a czasem i na Allegro. Problem jest tylko taki, że choćby nie wiem jak wielka to okazja nie była, i tak router LTE cat. 20 lub zbliżonej będzie kosztował około 1000 złotych, podczas gdy można kupić urządzenie spełniające jego funkcje już za połowę tej kwoty.

Najprostsze rozwiązanie okazało się najlepsze

Największe oszczędności na zakupie routera LTE do domu zanotujemy jeśli… użyjemy nasz stary telefon komórkowy i jego funkcji „udostępniania Internetu”, lub kupimy takowy – używany – specjalnie w tym celu. Najszybszą kategorię LTE – 20 – oferują urządzenia z Snapdragonem 855 / 860 / 865 i wyższych, ale w zupełności wystarczy ten pierwsze. Do najtańszych telefonów z Snapdragonem 855 na rynku należy Xiaomi Mi 9, którego używanego ostatnio kupiłem za 370 złotych. To jedna trzecia kosztu routera!

A dodatkowo, można na nim pograć:)