Wakacje to szczyt sezonu dla osób jeżdżących na rolkach. Sprzęt ten – jak zresztą każdy sprzęt sportowy – dość szybko się zużywa, i regularnie jeżdżące osoby są zmuszone zmieniać rolki co 2, maksymalnie 3 sezony. Czy w takim razie nie warto, zamiast wydawać kilkaset złotych za markowy sprzęt kupić rolki za 200-250 złotych i cieszyć się jazdą mniejszym kosztem?Odpowiedź na postawione pytanie nie jest łatwa. W dużej mierze to, czy warto kupić dane rolki, determinuje zarówno nasz styl jazdy jak i budowa naszego ciała (waga!!!).

Tanie rolki – za i przeciw

Największym „za” tanich rolek jest oczywiście ich cena. Na porównywarkach cenowych – np Ceneo znajdziemy rolki za cenę nawet 80-90 złotych. Jednak sprzęt w tej cenie bardzo rzadko oferuje rozsądną jakość. Ile trzeba wydać na rolki, które się sprawdzą w dłuższym okresie? O to zapytaliśmy Krzyśka, właściciela sklepu Snow4Life z Katowic, w którego ofercie znajdują się między innymi tanie rolki.

Spośród tanich rolek należy odrzucić jako „nieistniejące” rolki kosztujące poniżej 110-120 złotych, chyba że mówimy o rolkach juniorskich czy przeznaczonych dla lekkich osób. Dorosła osoba, ważąca 60-70-80 kilogramów powinna rozpocząć poszukiwania od rolek z zakresu cenowego 150 – 250 złotych. W tej cenie otrzymamy już przyzwoitej jakości but i aluminiową, niewyginającą się na boki płozę. Spośród rolek którymi handlujemy, nie spotkaliśmy się jeszcze z reklamacjami czy niezadowoleniem Klientów którzy kupili u nas rolki z oferty firmy Raven (szczególnie dobrze sprzedają nam się kobiece modele). Fajną rolką jest też np. Screw Element, który w cenie niecałcych 300 zł ma solidnego, sztywnego buta, aluminiową płozę i  – przede wszystkim – nawet regularnie użytkowany na dłuższych dystansach nie obciera.

Na tanie rolki nie powinny jednak patrzeć osoby nastawione na wyniki – zarówno w temacie jazdy agresywnej jak i uczestniczących w maratonach rolkarskich. Najtańsza przyzwoita rolka do jazdy szybkiej z oferty firmy Tempish kosztuje prawie tysiąc złotych, a produkty bardziej uznanych producentów jak K2 czy Roces potrafią kosztować nawet 2-3 razy tyle.

Na co zwracać uwagę przy wyborze rolek?

Podstawą jest dobre dopasowanie buta. W obecnych czasach większość producentów oferuje buty z regulowaną długością wkładki – najczęściej w zakresie 3 rozmiarów  – co z jednej strony, w przypadku kupna rolek dzieciom wydłuża czas faktycznego wykorzystania takich rolek, jednak z drugiej strony czasami dopasowanie rolki staje się uciążliwe – bo but „nie leży”. Na szczęście sklepy internetowe obecnie oferują 14-dniowy okres na zwrot towaru bez podania przyczyn.

Artykuł powstał przy współracy ze sklepem Snow4Life. Odwiedzając Katowice nie zapomnijcie wpaść do nich przymierzyć rolki, czy inny sprzęt sportowy którego w tym niepozornym sklepie znajdziecie na pęczki.

Pełna oferta znajduje się tutaj: https://sklep.snow4life.pl/rolki