Pomimo tego, że za oknem już wita nas wiosenna aura, nieuchronnie zbliża się kolejna zima. Osoby, które poważnie myślą o jeździe na desce już w tej chwili rozglądają się za sprzętem na nowy sezon – czy to jest nowa deska snowboardowa, buty czy też np. rękawiczki. Szczególnie jeśli mówimy o obecnych, zmienionych przez pandemię i wojnę na Ukrainie czasach – gdy ceny sprzętu sportowego rosną z miesiąca na miesiąc. Snowboardowi zajawkowicze przeważnie mają już swój „ulubiony” snowboard sklep, z którego usług korzystają od lat. Co jednak powinny uczynić osoby „świeże” w zakresie jazdy na snowboardzie? Jak odszukać porządny sklep ze snowboardem?

Markowe deski snowboardowe – wyznacznik jakości?

Na nasze nieszczęście samo posiadanie przez sklep firmowego sprzętu nie decyduje o tym, czy interesujący nas sklep może zapracować na tytuł porządnego. Bez wątpienia – asortyment sklepu ma znaczenie, bo marki uznane, jak np. Pathron, Lib Tech czy GNU nie trafiają zbyt często do mizernych sklepów w Psiej Wółce, niemniej jednak ważniejsza od asortymentu proponowanego przez sklep jest właściwa obsługa klienta. To profesjonalizm sprzedawcy jest najistotniejszym czynnikiem determinującym o tym, czy dane miejsce zasługuję na tytuł „rzetelnego” lub też nie.

Cena nie jest najważniejsza?

Oczywiście, cena to jeden z fundamentalnych kryteriów jaki rozważamy przy wybieraniu konkretnego sklepu sportowego, aczkolwiek warto pamiętać o fakcie, że za odpowiednią obsługę warto dopłacić. Pracownik sklepu może nas uratować przed poważnymi błędami – zakupem nazbyt długiej lub zbyt twardej deski snowboardowej, niewłaściwego numeru buta czy też też po prostu – słabego modelu dechy snowboardowej.
Warto przy tym pamiętać, że gros sklepów sportowych ma świadomość, że towar który jest na sklepie musi być wyprzedany, co skutkuje tym, iż sprzedawcy w wielu przypadkach godzą się na negocjacje cenowe, często proponując bonifikaty uzyskujące nawet wartość kilkunastu procent ceny standardowej.

Co winien posiadać w asortymencie sklep ze snowboardem?

Ten paragraf wydać się może bzdurny, ale jest istotny. W ofercie porządnego sklepu powinniśmy odnaleźć przede wszystkim artykuły z różnych grup cenowych – w wypadku snowboardów w ofercie winny być dostępne zarówno artykuły firm budżetowych (np. Raven Snowboards) jak i z wysokiej półki (GNU, Lib Tech czy Never Summer).
Jeżeli chodzi o asortyment towarów które powinny być w stałej sprzedaży w sklepie, to poza snowboardami nie powinno w nim zabraknąć produktów takich jak:

  • buty na snowboard
  • chemia do pielęgnacji
  • spodnie snowboardowe
  • gogle
  • ochraniacze

Świetną sprawą jest, jeżeli wybrany po długim poszukiwaniu sklep, prowadzi również swój e-sklep lub inną stronkę, na której prezentuje osiągalny na miejscu towar.